رشد فیزیک

فیزیک و آموزش فیزیک

باز هم به آقا جواد !

باز هم به آقا جواد !

بیش از دو ماه از آغاز سال جهانی فیزیک می گذرد . در این رهگذر کشورهای مختلف سعی کرده و می کنند تا برنامه هایی هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی برای بزرگداشت این سال ارائه دهند. در فهرستی که سایت اصلی سال جهانی فیزیک منتشر کرده است از منطقه ی خاورمیانه تنها نام کشورهای مصر ، اسرائیل ، قطر و امارات متحده ی عربی به چشم می خورد که برنامه ریزی مشخصی برای این سال انجام داده اند. هر چند در ایران نیز قرار است سال ۱۳۸۴ ، بنا به پیشنهاد انجمن فیزیک و تصویب هیئت دولت ، سال فیزیک باشد ؛ اما تا کنون برنامه ی خاصی که هدف های سال جهانی فیزیک را دنبال کند منتشر نشده است .

       آنچه مرا واداشت تا پس از وقفه ای نسبتا طولانی این یادداشت را بنویسم دیدن آثاری در غالب طنز و کاریکاتور از هنرمندی ایرانی در قسمت بازی و سرگرمیسایت سال جهانی فیزیک می باشد که چند روزی است به آن اضافه شده است.آقای جواد علیزاده ی ۵۳ساله ، که بیش از ۳۰ سال است در عرصه ی هنر کاریکاتور فعالیت می کند در واقع فارغ التحصیل در رشته ی مترجمی زبان انگلیسی است که روی همه ی نهادها و انجمن های مختلف ایرانی را در سال جهانی فیزیک سفید کرده است !

                                            

او که برای خوانندگان غیر ایرانی خود را Javad نه JAVA ( جاوا یک برنامه ی معروف رایانه ای است ) معرفی کرده است ، نزدیک به ۱۵ سال قبل کتابی با عنوان شوخی با اینشتین! را منتشر کرده است.

                      

 

  
نویسنده : روح اله خلیلی بروجنی ; ساعت ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/۱٢/۱٦
تگ ها :