روز جهانی معلم

 

روز جهانی معلم 

امروز پنجم اکتبر(سیزدهم مهر ماه) روز جهانی معلم است و این پانزدهمین سالی است که برای نشان دادن اهمیت کار معلمان  برنامه های ویژه ای در چنین روزی و در بسیاری از کشورهای جهان  تدارک دیده می شود. معلمانی که راه را به سوی دنیایی بهتر می گشایند و  به دانش آموزان کمک می کنند تا جوهره ی واقعی زندگی را بشناسند. معلمانی که فلسفه ی وجودی فعالیت های آن ها چیزی نیست جز تحقق انسانیت.

پنجم  اکتبر در سال 1994 از سوی یونسکو "سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد" روز معلم نامیده شده است. در ایران تنها در سال 83 این روز به طور رسمی از سوی وزارت آموزش و پرورش گرامی داشته شد.

هر ساله بیانه ای از سوی یونسکو برای این روز منتشر می شود که حاوی یک عبارت کلیدی است و این عبارت برایامسال (Recovery Begins With Teachers) انتخاب شده است. بیانیه ی امسال یونسکو اشاره بر این دارد که جبران آسیب های اجتماعی، جنگ، خشونت، زورگویی، بلایای طبیعی، بحران های اقتصادی، بیماری های همه گیر و ... با فعالیت معلمان آغار می شود.( بیش تر )

 

 

 

 

/ 1 نظر / 108 بازدید

دوست عزیز شما که در این زمینه فعال هستید چرا برنامه ای رو ارائه نمی دهید تا روز جهانی معلم در کشور ما هم گرامی داشته بشه؟