باز هم به آقا جواد !

باز هم به آقا جواد !

بیش از دو ماه از آغاز سال جهانی فیزیک می گذرد . در این رهگذر کشورهای مختلف سعی کرده و می کنند تا برنامه هایی هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی برای بزرگداشت این سال ارائه دهند. در فهرستی که سایت اصلی سال جهانی فیزیک منتشر کرده است از منطقه ی خاورمیانه تنها نام کشورهای مصر ، اسرائیل ، قطر و امارات متحده ی عربی به چشم می خورد که برنامه ریزی مشخصی برای این سال انجام داده اند. هر چند در ایران نیز قرار است سال ۱۳۸۴ ، بنا به پیشنهاد انجمن فیزیک و تصویب هیئت دولت ، سال فیزیک باشد ؛ اما تا کنون برنامه ی خاصی که هدف های سال جهانی فیزیک را دنبال کند منتشر نشده است .

       آنچه مرا واداشت تا پس از وقفه ای نسبتا طولانی این یادداشت را بنویسم دیدن آثاری در غالب طنز و کاریکاتور از هنرمندی ایرانی در قسمت بازی و سرگرمیسایت سال جهانی فیزیک می باشد که چند روزی است به آن اضافه شده است.آقای جواد علیزاده ی ۵۳ساله ، که بیش از ۳۰ سال است در عرصه ی هنر کاریکاتور فعالیت می کند در واقع فارغ التحصیل در رشته ی مترجمی زبان انگلیسی است که روی همه ی نهادها و انجمن های مختلف ایرانی را در سال جهانی فیزیک سفید کرده است !

                                            

او که برای خوانندگان غیر ایرانی خود را Javad نه JAVA ( جاوا یک برنامه ی معروف رایانه ای است ) معرفی کرده است ، نزدیک به ۱۵ سال قبل کتابی با عنوان شوخی با اینشتین! را منتشر کرده است.

                      

 

/ 8 نظر / 142 بازدید
rasoul

سلام ما يک لينک از بلاگ شما روی بلاگ خودمون گذاشتيم با اجازه......... لطفا يک سر بزنيد

physicstheacher

سلام وخسته نباشيد.لطفا درمورد اينکه ايا نیروی مغناطيسی حاصل از چرخش الکترونها نقشی در تامین نیروی مرکز گرای الکترونهای دیگر داردیاخیر؟توضیح دهید

andisheh

سلام.سال مو مبارک. وبلاگ زيبايی داريد

nasrin

سلام . اميدوارم سال خوبی را در کنار عزيزانتان داشته باشيد.

حسین

سلام. وبلاگ خوبی دارید. به من هم سر بزنید..

حسین

به اينجا لينک ميدم.

****

سلام .بابا اين چه کتابيه هیچی توش نیست همش باید معلم بگه اونم تو کلاس خصوصی