کشاندن فعالیت های Hands-on به کلاس های درس

کشاندن فعالیت های Hands-on  به کلاس های درس

یکی از راه های درگیر کردن دانش آموزان برای درک بهتر مفاهیم و لذت بردن از فرایند آموزش ، طراحی آزمایش های ساده ای است که به کمک وسایل در دسترس ، امکان انجام آن ها در زمان محدود و توسط گروه های دانش آموزی وجود دارد.این گونه از فعالیت های لذت بخش ، که برای درک مفاهیم و پدیده های مختلف در حوزه علوم تجربی  تدارک دیده می شوند را فعالیت های  Hands-on  می نامند ؛ به طوری که سومین کنفرانس جهانی در این خصوص یکی دو ماه پیش در کشور پرتغال برگزار شد. در این گونه فعالیت ها نه تنها دست های دانش آموزان به کار می آید بلکه برای تحلیل و توصیف نتایج این گونه فعالیت ها ، ذهن و فکر آنها نیز به فعالیت وا داشته می شود( Think-on ). علاوه بر این ها ، فعالیت های Ha

nds-on موجب اشاعه علم نیز می شوند ، زیرا دانش آموزان پس از کلاس ، تمایل دارند که این گونه آزمایش های ساده را برای دیگران انجام دهند .

دبیران محترم فیزیک در صورت علاقه به این گونه فعالیت ها می توانند فایل زیرا را که  آقای Vlaanderen از دانشگاه آمستردام برایم ارسال نموده اند دریافت کرده و با تهیه ی و سایل مورد نیاز هر کدام ، امکان انجام آنها را در کلاس درس خود فراهم کنند. (حجم فایل حدود ۲۵۰ کیلو بایت)

 

  

 

 

/ 1 نظر / 48 بازدید
سیما

با سلام. من فایل رو دانلود کردم ولی فقط یک صفحه بود.خواهش میکنم این فایل رو به صورت کامل قرار بدید تا برای ما قابل استفاده باشه.