ارتباط های ویرانگر سبب اختلال در ساختار آموختن می شوند

ارتباط های ویرانگر سبب اختلال در ساختار آموختن می شوند

Destructive associations disrupt the learning construction zone

کیت اس تابر¤ در مجله ی Physics Education,40(5)Sep.2005  مقاله ای با عنوان ارتباط های ویرانگر سبب اختلال در ساختار آموختن می شوند دارد که متن کامل آن را در یکی از شماره های آینده مجله ی رشد فیزیک خواهید خواند. مقاله با جمله ای از Solomon J  به صورت زبر شروع می شود: 

علم بر تعریف های دقیق واژه های مورد استفاده ی خود تاکید دارد.اما وقتی این واژه ها مثل تنفس ، حیوان ، یا کار بسیار متدوال باشند ، شکی نیست ، هر قدر که که معلم یا کتاب درسی تصریح کند ، شبکه ی کاملی از ایده های روزمره به سرعت به آنها تحمیل می شود.

تابر در ادامه ی مقاله ی خود آورده است : آموختن فرایندی سرراست نیست.عامل های زیادی در این فرایند دخیل هستند ، و نمی توانیم انتظار داشته باشیم که همه ی آن ها به موقع پیش بینی شوند و برایشان برنامه ریزی شود.همچنین در پایان این مقاله اشاره شده است که : اغلب ،پیچیدگی آموزش و یادگیری باعث می شود که آنچه به دقت طراحی شده است، غلط از کار در آید.البته، همین پیچیدگی است که آموزش فیزیک را تا این حد چالش برانگیز، و به سر انجام رساندن موفق آن را، بسیار رضایت بخش می سازد.

¤کیت اس تابراستاد آموزش علوم در دانشگاه کمبریج است که پیش از این مقاله ای از ایشان با عنوان درس هایی برای معلمان فیزیک بر پایه ی خرد اینشتین ترجمه کرده ام که در شماره ی ۷۲ مجله ی رشد فیزیک چاپ شده است.

/ 5 نظر / 34 بازدید
mj

سلام خسته نباشيد..من يه مقاله در مورد کنتاکتور ها ميخواستم..اگه ممکنه مرا راهنمايی کنيد.

Amir Hakimi

سلام. خوشحال ميشيم به وبلاگ بروبچ مهندسی هسته ای سری بزنيد. Http://www.bionuclear.mihanblog.com

reza

اطلاعات درباره فيزيك هستهاي

reza

لطفا در باره چارچوب كاري برنامه c#.net

حامد

سلام خسته نباشید. اگه ممکن است یک مقاله ی بلند بالا درباره ی مطالب درسی فیزیک و آزمایشگاه 2 برایم به E_mail من بفرستید . تشکر میکنم از شما.